Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


Seimas dėl V. Muntiano balsavo kojomis 
Danas Nagelė, Dienraštis "Vakaro žinios", 2006 09 22 
Viktoras Muntianas mažiausiai iki pavasario liks Seimo pirmininko poste. Išlikti jam padėjo paprasta aplinkybė - daugelis parlamentarų dėl nepasitikėjimo juo balsavo kojomis, tai yra, balsavimo vietoje net nepasirodė.
Nutarimo projektas, kuriame buvo siūloma V. Muntianą atleisti iš Seimo pirmininko pareigų, nesulaukė parlamentarų palaikymo. Už nušalinimą balsavo 36 Seimo nariai, 22 - buvo prieš, rasta 11 negaliojančių biuletenių. Parlamento vadovas nušalinamas, jei juo nepasitiki mažiausiai 71 tautos išrinktasis. Už V. Muntiano atstatydinimą aiškiai pasisakė tik libdemai bei darbininkai. Valdančiųjų frakcijų atstovai - socdemai, valstiečiai, piliečiai, liberalcentristai - dar prieš balsavimą pareiškė, kad jame nedalyvaus. Net opozicionieriais save vadinantys konservai bei soclibai pareiškė balsuosiantys laisvai, o liberalai žadėjo nepritarti libdemų bei darbininkų siekiams. Nors buvo svarstomas nepasitikėjimas V. Muntianu, keliskart daugiau priekaištų sulaukė ne jis, o jį apkaltinęs feismas. Socdemas Algimantas Salamakinas pastebėjo, kad teismas jau pradėjo kištis į aukščiausių valdžios institucijų veiklą, liberalas Gintaras Šileikis pasiūlė įstatymais nustatyti didesnę teismų atsakomybę už jų sprendimus, o konservas Kazys Starkevičius pabrėžė, kad Vyriausiasis administracinis teismas viršijo kompetencijos ribas. Anot jo, Konstitucijos pažeidimus konstatuoti gali tik Konstitucinis Teismas. V. Muntianas dėl posto gali būti ramus bent iki pavasario. Seimo Statutas numato, kad nepasitikėjimo svarstymas prieš vieną asmenį galimas tik kartą per sesiją.
Komentaras
Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas mano, kad objektyvių priežasčių, dėl kurių buvo surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo juo pareiškimo, nėra.
Užsipultas dėl nuomonės
Vakar V. Muntianas turėjo dar kartą aiškintis dėl žodžių, pasakytų apie teismų darbą. Šį kartą - kolegoms parlamentarams. Seimo vadovas tvirtino nesakęs žodžių, dėl kurių sulaukė neigiamo Vyriausiojo administracinio teismo verdikto. Žinia, teismas konstatavo, jog V. Muntianas, komentuodamas bylą dėl verslininko Jurijaus Borisovo grasinimų tuometiniam prezidentui Rolandui Faksui, pažeidė Konstituciją ir teisėjų nepriklausomumą. V. Muntianas stebėjosi, kad teismas rėmėsi tik citatomis iš spaudos, o ne originaliais įrašais. Teismas politiko net nesivargino apklausti. Anot Seimo pirmininko, jis tik išsakęs nuomonę apie teismų darbą. Seimūnas tikino nesuvokiantis, kaip galima pažeisti Konstituciją nuomonės išsakymu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas