Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


V.Muntianas lengvai išsilaikė kėdėje 
Lauryna Vireliūnaitė, Dienraštis "Respublika", 2006 09 22 
Liberaldemokratų užmojis išversti iš posto Seimo pirmininką Viktorą Muntianą žlugo. Per Tvarkos ir teisingumo frakcijos inicijuotą balsavimą dalyvavo mažiau nei pusė parlamentarų, o už pilietininkų atstovo atleidimą iš pareigų balsavo vos ketvirtadalis Seimo - 36 parlamentarai, prieš pasisakė 22, 11 biuletenių pripažinti negaliojančiais. V.Muntianas balsavimą dėl jo nuvertimo vadino nemalonia procedūra, tačiau jaudulio nerodė. Anksčiau teigęs, kad netiki liberaldemokratų sėkme, vakar jis aiškino, jog 36 juo nepasitikintys parlamentarai yra daug. Valdančiosios frakcijos balsavimą ignoravo. Liberalų sąjūdis balsavo prieš atstatydinimą, konservatoriai ir Naujoji sąjunga teigė balsuojantys laisvai.
Rėmė tik Darbo partijos nariai
Socialliberalų pirmininkas Artūras Paulauskas, iš Seimo pirmininko kėdės prieš pusmeti kritęs, kai jam buvo pareikštas nepasitikėjimas, parlamentarams aiškino, jog Vyriausiasis administracinis teismas, nustatęs, kad V.Muntiano pasisakymai apie teismų darbą nesuderinami su Konstitucija, pasisakė bylų eigos komentavimo klausimu, tačiau šios nutarties svarstymas Parlamente virto politinių sąskaitų suvedinėjimu. Reakciją į šią nutartį - vertimą iš posto - jis pavadino radikalia ir siūlė atriboti teismo iškeltą problemą bei politinius interesus. Beje, siūlymą pradėti nepasitikėjimo procedūrą pasirašė du socialliberalai - Gediminas Jakavonis ir Nijolė Steiblienė. Tvarkos ir teisingumo frakciją per balsavimą vieningai parėmė tik Darbo partija. Jos frakcijos seniūnas Jonas Pinskus, skelbdamas tokio sprendimo motyvus, buvo lakoniškas - Darbo frakcija nori, kad nepasitikėjimo klausimas būtų greičiau išspręstas, nes trukdo Parlamento darbui. J.Pinskus teigė, kad V.Muntianas pažeidė Konstituciją, o Darbo partijos frakcija juo nebepasitiki. Konservatorių frakcijos seniūnė Irena Degutienė Seimui priekaištavo, kad nerado laiko kreiptis į Konstitucinį Teismą, jog šis išnagrinėtų V.Muntiano pasakytus sakinius.
Vadino tik nuomone
Prieš balsuojant V.Muntianas teigė nesakęs žodžių, lėmusių Vyriausiojo administracinio teismo verdiktą. Minėtasis teismas yra konstatavęs, kad V.Muntiano, viešai pareiškusio nuomonę apie nušalintojo prezidento Rolando Pakso rėmėjo Jurijaus Borisovo išsiuntimo iš Lietuvos bylą, teiginiai yra nesuderinami su Konstitucija ir Teismų įstatymu. Jis teigė savo kalboje per visuotinį teisėjų susirinkimą norėjęs atkreipti dėmesį į visuomenėje įvyrančius teisminės valdžios sprendimų vertinimus. "Vertinau tik įsiteisėjusius teismų sprendimus. Visi kiti mano apmąstymai buvo pateikti pagal bendrą teisingumo pojūtį valstybėje ir teisingumo sutvarkymo siekiamybę, kuriuos visuomenė mato kaip šių dienų realijas", - aiškino jis. Seimo vadovas pridėjo, kad šiandien galima konstatuoti, jog atskiroje nutartyje paskelbtos jo citatos neatitinka jo kalbos, pasakytos Teisėjų forume. Tačiau jis pripažino, kad dabar vengtų kalbėtis apie konkrečias bylas ir kalbėtų bendromis frazėmis. "Kiekvienu atveju galvočiau, kur kalbu, ką kalbu ir kam kalbu", - teigė Seimo pirmininkas. Klausimus Parlamento pirmininkui uždavinėję parlamentarai neišgirdo Seimo pirmojo vicepirmininko Česlovo Juršėno raginimo "Seimo salėje nedaryti teismo". Klausiamas, ar jam buvo sudaryta galimybė pasiaiškinti, V.Muntianas teigė teisminiame procese nedalyvavęs ir kad su juo niekur nebuvo kalbėta. "Aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip galima pažeisti Konstituciją, kai išsakai savo nuomonę", - pridūrė jis. V.Muntianas pridūrė, kad turėtų būti kažkaip reglamentuota, jog panašiose situacijose teismai, priimdami sprendimus, išklausytų proceso dalyvius ir vadovautųsi kalbos originalais. V.Muntianas teigė manąs, kad teismų sprendimai turėtų būti argumentuoti, kad žmonės juos gerai suprastų, tuomet būtų galima tikėtis pasitikėjimo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas