Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


Seimo sukilėliai pervertino savo jėgas  
Vytautas Bruveris, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 09 22 
V.Muntiano nušalinimo sumanytojai surinko tiktai 36 balsus
Iniciatyva beviltiškai žlugo
Seime žlugo liberalų demokratų ir Darbo partijos mėginimas išjudinti valdančiosios mažumos pamatus. Sumanę iš posto nuversti Seimo pirmininką Viktorą Muntianą politikai suprato gerokai pervertinę savo jėgas. Slaptame balsavime V.Muntiano atstatydinimą parėmė tik 36 parlamentarai. 22 balsavo prieš. Dar 11 balsavime dalyvavusių politikų biuletenius sugadino – arba pažymėjo abu atsakymus į klausimą dėl V.Muntiano likimo, arba į balsavimo urną įmetė neužpildytus lapus. Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, nepasitikėjimą juo turėtų pareikšti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.
Nepanoro naujų valdžios dalybų
Prieš Seimo posėdį valdančiosios frakcijos paskelbė nedalyvausiančios balsavime, taip sumažindamos riziką, kad V.Muntianui, be Darbo partijos ir liberalų demokratų, koją netikėtai gali pakišti kurie nors koalicijos partneriai. Būtent taip pavasarį atsitiko Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui – koalicijos partnerių lyderiai viešai jam reiškė paramą, o partijų eiliniai nuvertė jį iš posto. Tačiau šįkart valdančiosios koalicijos vadovai nepanoro naujų valdžios dalybų.
Seimo vadovas jautėsi ramus
Liberalai demokratai bei Darbo partija V.Muntianą siekė atstatydinti remdamiesi birželio mėnesį paskelbta Vyriausiojo administracinio teismo nutartimi. Seimo pirmininkas buvo kaltinamas spaudimu teismams ir Konstitucijos pažeidimu. Tokią griežtą teismo reakciją išprovokavo vieši politiko pareiškimai, kai jis sukritikavo teismų sprendimus, palankius pašalintam prezidentui Rolandui Paksui. Vakar V.Muntianas teisinosi tik pareiškęs savo nuomonę. Jis tvirtino nesakęs kai kurių vėliau cituotų teiginių apie tai, kad teismas pasielgtų blogai neišsiuntęs iš Lietuvos skandalingojo verslininko Jurijaus Borisovo. Ir V.Muntianas, ir jį gynę parlamentarai stebėjosi, kad Vyriausiasis administracinis teismas savo nutartį paskelbė net neapklausęs Seimo vadovo. Per diskusijas paaiškėjo, kad V.Muntianas greičiausiai liks savo poste. Jį gynė ne tik opozicinis Liberalų sąjūdis, bet ir kai kurie socialdemokratai. Seimo nariai piktinosi teismų savivale, tuo, kad jie siekia kontroliuoti politikus. Buvo kalbama, kad Vyriausiasis administracinis teismas peržengė savo kompetencijos ribas, mėgina perimti Konstitucinio teismo įgaliojimus.
Urnose – intrigų pėdsakai
36 balsai už V.Muntiano atstatydinimą – šitiek vietų turi Darbo partija ir liberalai demokratai. Tačiau keršyti buvusiam bendražygiui ir kovoti su valdančiąja koalicija nepanoro mažiausiai trečdalis iš 27 Darbo partijos frakcijos narių. Pastaruoju metu šią nesutarimų kamuojamą frakciją palieka būreliai pabėgėlių. Gali būti, kad kai kurie frakcijos nariai sugadino biuletenius. Visi Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai žadėjo balsuoti už V.Muntianą, greičiausiai tikėdamiesi, kad tada vicepirmininko poste išliks ir jų atstovas Gintaras Steponavičius. Tuo tarpu daugelis konservatorių frakcijos narių dalyvavo balsavime. Tačiau dešinieji taip pat parėmė V.Muntianą, sugadindami arba net išsinešdami biuletenius. Tuo tarpu socialliberalai neišsakė savo pozicijos. Kai kurie jų galėjo slapta paremti V.Muntiano priešininkus. Balsavime dalyvavo daugelis įtakingiausių šios partijos veikėjų – A.Paulauskas, Vaclovas Karbauskis, Nijolė Steiblienė, Alvydas Sadeckas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas