Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


V. Muntianas nesunkiai išsaugojo Seimo pirmininko kėdę  
Portalas „Omni“, 2006 09 21 
Slaptame balsavime dėl nepasitinėjimo Seimo pirmininku Viktoru Muntianu už jo pašalinimą balsavo 36, prieš – 22 parlamentarai, o 11 biuletenių buvo sugadinta. Iš viso balsavime dalyvavo 70 Seimo narių. Seimo vadovas atstatydinamas, jei nepasitikėjimą juo slaptu balsavimu pareiškia daugiau kaip pusė – 71 iš 141 parlamentarų.
V. Muntianas BNS komentuodamas rezultatus teigė esąs jais patenkintas, tačiau kartu tikino darysiąs išvadas ir atsižvelgsiąs į išsakytą kritiką.
"Aš jau minėjau, kad bet kokį rezultatą aš gerbsiu, koks jis bebūtų. Manau, kad tai, jog nebuvo pareikštas nepasitikėjimas man - yra labai gerai. Aš tai norėčiau vertinti, tačiau buvo išsakyta pakankamai daug labai rimtų priekaištų ir pakankamai rimtos kritikos, tad ieškosiu būdų kaip sureaguoti į tą kritiką, ir pakeisti savo veikimo dinamiką bei stilių", - ketvirtadienį sakė V. Muntianas.
Valdančiųjų frakcijų atstovai nutarė nedalyvauti balsavime, nes, anot jų, tam nėra pagrindo.
„Tokiu savo žingsniu valdančioji mažuma parodė nepasitikėjimą savo nariais ir atskleidė silpnumą, baimindamiesi, kad balsuodami laisvai jie gali balsuoti prieš Seimo pirmininką Viktorą Muntianą“, – sako Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Jonas Pinskus.
Pasak frakcijos seniūno, tokia valdančiosios koalicijos pozicija parodė, kad Seimui yra nesvarbu, ar jo vadovas yra pažeidęs Lietuvos Konstituciją, ar ne.
Motyvuodama Valstiečių liaudininkų frakcijos atsisakymą nepalaikyti nepasitikėjimo Seimo Pirmininku, A. Staponkienė teigė, jog „pats V. Muntianas, sužinojęs apie Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį, į tai reagavo korektiškai ir adekvačiai, paaiškindamas savo kalbos, pasakytos birželio 28 d. visuotiniame teisėjų susirinkime, autentiškumą, jos tikslus, nepažeisdamas procedūrų bei procesinių terminų“.
A. Staponkienė tvirtino, kad šis procesas „nesukėlė neigiamų pasekmių ir nieko nepataisomo neįvyko. Tačiau jau pats šio proceso vertinimas ir jo viešas svarstymas yra pakankamas Seimo Pirmininko kalbos įvertinimas“.
Už V. Muntiano atstatydinimą balsavo Darbo ir liberaldemokratų frakcijos. Socialliberalai ir konservatoriai balsavo laisvai, o Liberalų sąjūdis – prieš atstatydinimą.
Nepasitikėjimas V. Muntianu buvo reiškiamas todėl, kad jis viešai komentavo atstatydintojo prezidento Rolando Pakso rėmėjo Jurijaus Borisovo išsiuntimo iš Lietuvos bylą.
Tuo metu V. Muntianas teigia neįsivaizduojantis, kaip galima pažeisti Konstituciją vien išsakius savo nuomonę.
Kalbėdamas Seime jis teigė, kad norėjo atkreipti dėmesį į mūsų visuomenėje vyraujančias nuostatas dėl teisminės valdžios sprendimų, jos įtakos ir pasitikėjimo ja pačia.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas