Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


V. Muntianas išsaugojo Seimo pirmininko postą 
Lina Balsytė, Portalas alfa.lt", 2006 09 21 
Slapto balsavimo metu 36 parlamentarams balsavus už Seimo pirmininko Viktoro Muntiano atleidimą iš pareigų, 22 – prieš ir 11 parlamentarų sugadinus balsavimo biuletenius, žlugo „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos inicijuotas nepasitikėjimas V. Muntianu.
Balsavime nedalyvavo Liberalų ir centro sąjungos frakcija, Valstiečių liaudininkų frakcija, Pilietinės demokratijos frakcija, Socialdemokratų frakcija. Liberalų sąjūdžio frakcija priėmė sprendimą pasisakyti prieš nepasitikėjimą V. Muntianu.
Socialliberalų frakcija balsavo laisvai, kaip sakė frakcijos vadovas Artūras Paulauskas, kiekvienas „pagal savo sąžinę“. Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnė Irena Degutienė taip pat tvirtino, kad konservatoriai „nedalyvaus politinėje keršto akcijoje“. Šios frakcijos nariai balsavo laisvai. Mišri Seimo narių grupė, sudaryta iš dviejų parlamentarų – Petro Gražulio ir Artūro Skardžiaus – taip pat balsavo laisvai.
Už V. Muntiano atleidimą iš pareigų balsavo liberaldemokratų ir „darbiečių“ frakcijos. Tam, kad V. Muntianas būtų atstatydintas iš parlamento vadovo postą, nepasitikėjimą juo turėjo pareikšti 71 tautos atstovas iš 141.
Parlamente diskutuojant dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Muntianu išsakyta daug kritinių pastabų jam kaip Seimo vadovui. Po balsavimo V. Muntianas žadėjo, kad atsižvelgdamas į išdėstytą kritiką savo veiksmais stengsis būti daug ryžtingesnis.
„Iš tų kritinių pastabų suprantu, kad turėčiau dirbti kur kas ritmingiau negu iki šiol, reikalauti daugiau negu iki šiol, nes daug darbų stoja todėl, kad tam nėra palankaus sprendimo ar apsisprendimo“, – kalbėjo V. Muntianas.
Diskusijose pasisakę parlamentarai tvirtino, kad tie patys priekaištai, dėl kurių posto neteko buvęs Seimo pirmininkas socialliberalas Artūras Paulauskas – įsigalėjusių privilegijų Seime – išliko ir parlamentui ėmus vadovauti V. Muntianui.
Seimo vadovas po balsavimo žurnalistams tvirtino, kad įvertins kritines pastabas ir tam tikrus sprendimus siūlys „galbūt kategoriškiau“.
„Negaliu pasakyti, kokie jausmai mane apima (išlaikius Seimo pirmininko postą – „Alfa.lt“), nes faktiškai tokių jausmų turbūt nėra. Yra rezultatai, kokius patvirtino Skaičiavimo komisija. Bet labiau dėmesį reikėtų kreipti į pateiktas kritines pastabas, nes jos pakankamai rimtos, įvertintas ir mano darbas einant šias pareigas“, – tikino V. Muntianas.
Nors pasitikėjimo procedūrą incijavo ne pats, V. Muntianas sakė jaučiąs, kad „patikrinimas įvyko“ ir kad „rezultatai kalba apie save ir kalba pakankamai išraiškingai“.
„Alfa.lt“ primena, kad liberaldemokratai nepasitikėjimą V. Muntianu motyvavo birželio 30 d. priimta Vyriausiojo administracinio teismo nutartimi. Joje nustatyta, kad V. Muntianas, Visuotiniame teisėjų susirinkime viešai komentuodamas eksprezidento Rolando Pakso rėmėjo Jurijaus Borisovo išsiuntimo iš Lietuvos bylą, pažeidė Konstitucijos 109 straipsnio ir Lietuvos teismų įstatymo 3 straipsnio 3 dalies reikalavimus, numatančius teismų ir teisėjų nepriklausomumą.
Kreipdamasis į Seimo narius „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis tikino, esą Seime sklandančios kalbos, kad siekis nušalinti V. Muntianą nuo parlamento vadovo posto yra keršto akcija – visiškai neteisingos.
„Galiu užtikrinti, kad pareiškimą pasirašę parlamentarai nesiekė nei politinio, nei kitokio keršto, nenori destabilizuoti politinės padėties ar pakenkti valstybės stabilumui. Tai sąmokslo ištroškę kūrėjai bando įtikinti Lietuvos žmones tuo, kuo patys nelabai tiki“, – kalbėjo V. Mazuronis.
Anot jo, niekas nekvestionuoja V. Muntiano kaip Seimo nario mandato, esą tiesiog norima atšaukti jį iš Seimo pirmininko posto, nes vargu ar „gali Seimui vadovauti seimo narys, kuris, atlikdamas šias pareigas ir atstovaudamas Seimui bei kalbėdamas Seimo vardu, pažeidė Konstituciją ir Lietuvos įstatymus“.
Savo ruožtu ketvirtadienį į parlamentarus kreipdamasis V. Muntianas dar kartą pakartojo jau seniau išsakytą pasiteisinimą. V. Muntianas tvirtino, kad jo pasisakymas Visuotiniame teisėjų susirinkime Lietuvos Vyriausiosio administracinio teismo teisėjų kolegijos yra neigiamai vertinamas nepagrįstai.
„Kreipdamasis į Visuotinį teisėjų susirinkimą, tenorėjau atkreipti šio forumo dėmesį į mūsų visuomenėje vyraujančias nuostatas ir vertinimus dėl teisminės valdžios sprendimų, jos įtakos ir pasitikėjimo ja pačia. Būdamas Seimo pirmininkas, vertinau tik įsiteisinusius sprendimus. Visi kiti mano apmąstymai buvo pateikti bendros teisingumo pojūčio valstybėje siekiamybės šviesoje“, – kalbėjo parlamento vadovas.
Pasak V. Muntiano, jo pasakyti žodžiai: „Sunku net įsivaizduoti valstybę, kuri leistų užsienio piliečiui grasinti prezidentui ir likti nenubaustam ar bent neišsiųstam iš šalies, kurioje buvo grasinama”, susiję su jo pozicija dėl teisingumo neišvengiamumo, o ne su siekiu daryti spaudimą konkrečioje byloje.
Seimo pirmininkas tikino neturėjęs tikslo spausti teismus ar juos kritikuoti, o tiesiog norėjęs priminti „visuomenės nuomonę apie teismus ir parodyti, kad ta nuomonė Seime girdima”.
Diskusijoje dalyvavę ir klausimus V. Muntianui uždavę parlamentarai taip pat abejojo teisiniu Vyriausiojo administracinio teismo nutarties pagrindu. Kai kurių tautos atstovų įsitikinimu, priimdamas tokią nutartį teismas viršijo savo kompetenciją arba net pažeidė paties V. Muntiano žmogaus teises. Esą darydamas tam tikras išvadas, teismas rėmėsi ne V. Muntiano kalbos stenograma, bet netiksliomis jo citatomis dienraštyje „Respublika“.
V. Muntianui buvo siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad pastarasis išaiškintų, ar iš tiesų savo kalba Visuotiniame teisėjų susirinkime jis pažeidė Konstituciją.
Tai, kad liberaldemokratų iniciatyva greičiausiai žlugs, buvo aišku jau ketvirtadienio rytą, Liberalų sąjūdžio frakcijai apsisprendus balsuoti prieš liberaldemokratų inicijuotą nepasitikėjimą V. Muntianu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas