Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


Valdančiajai mažumai išbandymas Muntianu  
Agnė Pačkauskaitė, Dienraštis "Verslo žinios"", 2006 09 21 
Savaite vėliau negu žadėjo Seimo opozicijai priklausantys liberaldemokratai surinko parašus dėl nepasitikėjimo Viktoru Muntianu, Seimo pirmininku. Svarstoma, ar nuvertus p. Muntianą nežlugs valdančioji koalicija. "Tikiuosi, kad Seimo nariai gerbia Konstituciją bei įstatymus ir balsuos už nepasitikėjimą Seimo pirmininku", - viliasi Valentinas Mazuronis, Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas. Jis surinko ir vakar įteikė 29 parlamentarų, remiančius nepasitikėjimą p. Muntianu, parašus. Motyvas - teismo nutartis, kurioje pripažįstama, kad p. Muntianas, viešai komentuodamas eksprezidento Rolando Pakso rėmėjo Jurijaus Borisovo išsiuntimo iš Lietuvos bylą, pažeidė Konstituciją bei Teismų įstatymą. Tuo metu teismas sprendimo p. Borisovo byloje dar nebuvo priėmęs. Šiandien šį klausimą planuojama įtraukti į plenarinių posėdžių darbotvarkę. Norint atstatydinti Seimo pirmininką, už nepasitikėjimą juo turi balsuoti mažiausiai 71 Seimo narys iš 141. Dabartinė valdančioji koalicija, kuriai priklauso p. Muntianas, Seime turi 57 balsus.
Jokių garantijų
Nepasitikėjimą p. Muntianu parėmė trijų opozicinių frakcijų atstovai - liberaldemokratai, dalis socialliberalų ir darbiečių. Opozicijai taip pat priklausantys konservatoriai ir liberalai iniciatyvos neparėmė, tačiau neatmeta, kad slapto balsavimo metu pasisakys už p. Muntiano nuvertimą. "Nei mes rinkom p. Muntianą, nei esam suinteresuoti jį išsaugoti", - VŽ sako Eligijus Masiulis, Seimo Liberalų frakcijos seniūnas. "Jokių įsipareigojimų šiuo atveju neturime", - pabrėžia Andrius Kubilius, konservatorių lyderis. Ši frakcija prašė Seimo Teisės departamento išaiškinti, kaip reikėtų reaguoti į minėtą teismo nutartį. Tačiau Teisės departamentas konstatavo, kad teisinių priemonių čia nėra, galimas tik politinis sprendimas. Ponas Kubilius svarsto, kad nuvertus p. Muntianą Seimo Pilietinės demokratijos frakcija turėtų priežastį svarstyti apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos. Balandžio pradžioje tokiu būdu atstatydinus tuometinį Seimo pirmininką Artūrą Paulauską, jo vadovaujami socialliberalai iš valdančiosios daugumos pasitraukė. Tačiau Andrius Baranauskas, Seimo Pilietinės demokratijos frakcijos seniūnas, VŽ tvirtina, kad jiems svarbiausia - politinis stabilumas. "Mes iš kavos tirščių neburiame. Tačiau vargu ar kam nors valstybėje dabar reikalingas nestabilumas", - teigia p. Baranauskas. Ponas Muntianas yra minėjęs, kad Konstitucijos nepažeidė, tačiau pripažino, jog kalbėdamas apie teismų priimamus sprendimus galėjo nenaudoti konkrečių pavyzdžių (VŽ, 2006 09 01). Seime praėjusią savaitę jis jau aiškinosi dėl minėto teismo sprendimo. Tuomet jis išvengė aštresnės parlamentarų kritikos dėl savo pasisakymo apie teismų darbą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas