Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


Surinkti parašai dėl nepasitikėjimo V.Muntianu  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2006 09 20 
Opozicinė Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ skelbia surinkusi pakankamai parlamentarų parašų dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Muntianu. Siūlymą paskelbti nepasitikėjimą su 29 parlamentarų parašais liberaldemokratai trečiadienį ketina įteikti Seimo pirmajam vicepirmininkui Česlovui Juršėnui.
Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis trečiadienio rytą teigė turintis 29 parlamentarų parašus, tačiau jų rinkimą tęsiantis. Dokumentas Č. Juršėnui turėtų būti įteiktas trečiadienį prieš vidurdienį.
Po siūlymu paskelbti nepasitikėjimą V. Muntianu pasirašė libedaldemokratai, Darbo partijos ir Naujosios sąjungos frakcijų nariai.
Į kovą su parlamento vadovu liberaldemokratai rugpjūčio pabaigoje nusprendė pakilti dėl Vyriausiojo administracinio teismo atskirosios nutarties, esą V. Muntiano vieši pasisakymai nesuderinami su Konstitucija ir Teismų įstatymu.
„Tai yra dokumentas, kurį reikia įvertinti. Teismas paskelbė, kad Seimo pirmininkas pademonstravo nepagarbą įstatymams ir Konstitucijai. O geriausias to įvertinimas – patikrinimas, kiek V. Muntianas turi paramos Seime“, - sakė V. Mazuronis.
Seimo statutas numato, kad dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu balsuojama, jei to raštiškai pareikalauja ne mažiau kaip 29 parlamentarai. Jis atstatydinamas iš posto, jei nepasitikėjimą slaptu balsavimu pareiškia daugiau kaip pusė – 71 iš 141 – parlamentarų.
Vyriausiasis administracinis teismas yra konstatavęs, kad V. Muntianas, viešai komentuodamas nušalintojo prezidento Rolando Pakso finansinio rėmėjo Jurijaus Borisovo išsiuntimo iš Lietuvos bylą, pažeidė Konstitucijos 109 straipsnio ir Teismų įstatymo 3 straipsnio 3 dalies reikalavimus, numatančius teismų ir teisėjų nepriklausomumą.
Tiesa, žiniasklaidos teigimu, šis teismas pats padarė pažeidimų, nes nutarimas priimtas neturint Seimo pirmininko kalbos originalo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas