Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


Iš "darbiečių" vadovybės išstumtas V.Muntianas traukiasi iš Darbo partijos  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi", 2006 05 03 
Iš „darbiečių" vicepirmininkų pašalintas ir apie naujos partijos kūrimą prabilęs Seimo vadovas Viktoras Muntianas žada pasekti kai kurių kelių partijos kolegų pavyzdžiu ir pasitraukti iš partijos. Parlamento pirmininkas DELFI patvirtino nusiuntęs partijos Kėdainių skyriui pareiškimą nutraukti jo narystę. Šis klausimas turėtų būti sprendžiamas jau ketvirtadienį.
„Nusiunčiau pareiškimą. Kiek žinau, ketvirtadienį renkasi skyriaus taryba ir ketina jį svarstyti", - sakė V.Muntianas .
Trečiadienį Darbo partijos frakcijos seniūnės Loretos Graužinienės išplatintą pareiškimą, esą parlamentaras ilgą laiką siekė premjero posto, pavadino įžūliu melu ir šmeižtu. Anot V.Muntiano, ši provokacija yra viena iš priežasčių, dėl kurios darbas šioje partijoje tapo nebeįmanomas.
L.Graužinienė taip pat pareiškė, esą V.Muntiano pašalinimas iš partijos vicepirmininkų buvo būtinas, norint užtikrinti stabilumą šalyje.
Savo ruožtu vienas Darbo partijos vicepirmininkas, Seimo narys Antanas Bosas apkaltino V.Muntianą „partijos tyčiniu žlugdymu" ir amoralia veikla bei pareiškė ketinantis siūlyti šalinti jį iš partijos. „V.Muntianas nuo pat pirmų partijos dienų pasižymėjo intrigomis, o pastarieji įvykiai tik patvirtina jo asmeninius siekius, keliamus aukščiau bendrų tikslų", - A.Bosas cituojamas trečiadienį išplatintame pareiškime.
„Darbo partijos dėka jis tapo Seimo nariu, vėliau Seimo pirmininku, kada gi bus gana",- piktinosi A.Bosas.
Apie pasitraukimą Iš Darbo partijos jau paskelbė Kėdainių rajono merė Nijolė Naujokienė ir šio rajono savivaldybės administracijos vadovas Romualdas Gailiūnas. Manoma, kad jų pavyzdžiu gali pasekti ir daugiau šio skyriaus narių.
Piktindamiesi Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho diktatoriškais vadovavimo metodais, apie pasitraukimą iš partijos ir parlamentinės frakcijos paskelbė septyni parlamentarai. Jie su dar trimis politikais Seime susibūrė į naują Pilietinės demokratijos frakciją.
Tokį sprendimą jie priėmė po šeštadienį vykusio „darbiečių" suvažiavimo, kai V.Uspaskichas netikėtai suorganizavo savo perrinkimą partijos pirmininku ir pašalino savo oponentą V.Muntianą iš partijos vicepirmininko posto.
Jau anksčiau Seimo pirmininkas prakalbo apie naujos partijos kūrimą. "Galvoju, kad mes turime kurti politinę partiją, kuri realizuotų tuos tikslus ir sumanymus, kurie buvo kažkada steigiant Darbo partiją", - „Žinių radijui" trečiadienį sakė V.Muntianas.
Jis leido suprasti, kad prie naujos politinės jėgos steigimo prisidės ir Pilietinės demokratijos frakcijos nariai.
Interviu „Žinių radijui" V.Muntianas teigė, kad „griežtumas - ne ta savybė, kuri reikalinga partijos lyderiui". Jo nuomone, partijoje įsitvirtino iš verslo atėję vadybos principai, sprendimai "nuleidžiami iš viršaus į apačią".
''Kai yra ūkio subjektas, viskas aišku, yra savininkas, kuris paskiria vykdomąjį direktorių ir jis atstovauja savininko interesams. Noras paversti Darbo partiją kaip savininko nuosavybę ir pritaikyti tą vadybą, negali pasiteisinti", - kalbėjo V.Muntianas.
Paklaustas apie dabartinės trijų partijų valdančiosios daugumos perspektyvas, Seimo pirmininkas sakė, kad ji gali dirbti toliau.
"Aš manau, kad šiandien situacija yra tokia, jog mes esame pusiaukelėje ir perkėloje niekas nekeičia nieko, reikia, mano supratimu, siekti, kad susiformavusi dauguma galėtų sustiprėti ir įgyvendinti Vyriausybės programą", - kalbėjo parlamento vadovas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas