Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo Pirmininko atstatydinimas


A.Paulauskas: koalicijos sutartis nustoja galioti  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi", 2006 05 03 
Seimo pirmininko "darbiečio" Viktoro Muntiano kalbos apie naujos partijos kūrimą, pasak jo pirmtako, Naujosios sąjungos lyderio Artūro Paulausko, reiškia, kad nustoja galioti trijų partijų pasirašyta valdančiosios koalicijos sutartis. Mat esą joje įrašyta V.Muntiano pavardė, todėl jei „darbietis" netektų parlamento vadovo posto, sutartis netektų galios.
Taip A.Paulauskas pareiškė trečiadienį spaudos konferencijoje, remdamasis anksčiau viešai išsakytomis V.Muntiano mintimis.
„Šita sutartis, kuri dabar galiojo, yra kaip ir nutrūkusi. Reikia naujos (sutarties – DELFI), ir tada bus aišku, kas yra ta daugumą ir kam atskaitinga yra Vyriausybė, kas už Vyriausybės darbą imasi atsakomybės", - kalbėjo socialliberalų lyderis.
Anot jo, dabartinėje koalicijos sutartyje, kaip ir ankstesnėje, yra nurodytos konkrečių asmenų, kuriems atitenka premjero bei Seimo pirmininko postai, pavardės. Todėl esą ministrui pirmininkui Algirdui Brazauskui arba V.Muntianui netekus pareigų, tarp partijų pasirašyta sutartis turėtų nutrūkti.
Apie tai, kad V.Muntianas gali netekti parlamento vadovo pareigų, po šeštadienį vykusio Darbo partijos suvažiavimo pareiškė kai kurie iš šios politinės jėgos vadovų. V.Muntianas šeštadienį jau buvo išstumtas iš partijos vicepirmininkų.
Kaip teigė A.Paulauskas, Seimo statutas numato, kad visos daugumai priklausančios frakcijos savo bendrą darbą turi būti įtvirtinusios sutartimi ar deklaracija. Nuo „darbiečių" atskilę ir Pilietinės demokratijos frakciją įkūrę parlamentarai tokio dokumento nėra pasirašę, tačiau teigė neatmetantys galimybės prisijungti prie valdančiųjų.
Kartu socialliberalų vadovas pakartojo anksčiau paskelbtą siūlymą vienytis opozicinėms politinėms jėgoms ir bandyti sudaryti naują valdančiąją koaliciją. „Ar verta ramstyti tai, kas griūva, ar kurti stiprią valdžią? – retoriškai klausė parlamentaras. - Reikėtų rinktis antrą kelią, jei mąstome valstybiškai, o ne apie pareigybes."
A.Paulausko teigimu, dabartinė Vyriausybė ir vis mažėjanti trijų partijų koalicija „stovi ant molinių kojų", todėl esą ji nedirbs ilgai.
Apie naujos partijos kūrimą V.Muntianas prabilo po to, kai Darbo frakciją Seime paliko septyni parlamentarai. Kartu su dar trimis politikais jie įkūrė Pilietinės demokratijos frakciją. Buvę Viktoro Uspaskicho bendražygiai teigė, jog pagrindinis jų pasitraukimo motyvas - diktatoriškas vedlio elgesys.
Per Darbo partijos suvažiavimą jos lyderis V.Uspaskichas iš partijos vadovybės pašalino V.Muntianą ir įtikino priimti įstatų pataisas, dar labiau sustiprinančias jo galias.
"Galvoju, kad mes turime kurti politinę partiją, kuri realizuotų tuos tikslus ir sumanymus, kurie buvo kažkada steigiant Darbo partiją", - trečiadienį „Žinių radijui" sakė Seimo vadovas.
Koalicijos tarybos sekretorius Juozas Bernatonis DELFI patvirtino, jog sutartyje nurodyta, kad Seimo pirmininko postas atitenka ne Darbo partijos atstovui, o V.Muntianui.
Tačiau socialdemokratas patikino, kad net šiam pasitraukus iš partijos, o „darbiečiams“ į Seimo pirmininko postą delegavus kitą asmenį, sutartis nenutrūksta. Tiesa, J.Bernatonis pripažino, kad tuomet kai kuriuos koalicijos susitarimo punktus tektų persvarstyti.
„Būkite ramūs – sutarties galiojimas nesibaigia. Dėl pasikeitimų mes susitartume per vieną dieną“, - tvirtino socdemas.
Susidariusią politinę situaciją planuojama svarstyti kitą savaitę šaukiamame Koalicijos tarybos posėdyje. Anksčiau jokie valdančiųjų partijų vadovybės susitikimai nenumatomi.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas