Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ehudo Olmerto karikatūros


1. Baltarusijoje sušvelnintas nuosprendis žurnalistui, nuteistam už Mahometo karikatūras
Portalas "Delfi"", 2008 02 22
Baltarusijoje bus paleistas į laisvę buvęs laikraščio „Zgoda“ redaktoriaus pavaduotojas Aleksandras Sdvižkovas. Šalies Aukščiausiasis teismas penktadienį išnagrinėjo jo kasacinį skundą ir nutarė pakeisti anksčiau jam paskelbtą 3 metų laisvės atėmimo bausmę į 3 mėnesius administracinio suėmimo.
2. Данию охватили новые уличные беспорядки
www.dni.ru, 2008 02 17
Уличные беспорядки охватили сразу несколько городов Дании в связи с новыми публикациями карикатур на пророка Мухаммеда.
3. Danijoje sulaikyta 50 žmonių, kaltinamų riaušių organizavimu
Portalas "Delfi"", 2008 02 17
Danijos sostinėje sekmadienį neramumai, kuriuos inicijavo jaunuolių grupės iš imigrantų apgyventų kvartalų, tęsiasi. Jaunuoliai, daugiausia musulmonai, padeginėja automobilius ir šiukšlių konteinerius, apmėto policininkus akmenimis ir buteliais. Į tai atsakydama policija panaudoja gumines lazdas ir ašarines dujas.
4. Карикатуры подожгли Европу
Юлия Малышева, "Деловая газета «Взгляд»", 2008 02 17
Данию охватили массовые уличные беспорядки. Оскорбленные новой волной публикаций карикатур на пророка Мухаммеда, появившихся на страницах ряда датских изданий, мусульманские иммигранты громят припаркованные на улицах автомобили и сопротивляются полиции. Официальные датские власти отказываются извиниться перед Ираном за действия своих СМИ.
5. Danijos parlamentarai atsisakė vykti į Teheraną
Portalas "Delfi"", 2008 02 17
Danijos parlamento nariai atšaukė vizitą į Iraną po to, kai Teheranas pareikalavo atsiprašymų už pakartotiną skandalingos pranašo Mahometo karikatūros publikavimą danų laikraščiuose, pranešė BBC News.
6. Danijoje jau šeštą naktį tęsiasi neramumai
Portalas lrt.lt", 2008 02 16
Riaušininkų grupuotės šiaurinėje Kopenhagos dalyje padegė automobilius ir šiukšlių konteinerius. Riaušės Danijos sostinėje trunka jau šeštą naktį ir iš sostinės išplito į kitus šalies miestus, šeštadienį pranešė policija.
7. Danijos laikraščiai vėl išspausdino Mahometo karikatūras
Portalas "Delfi"", 2008 02 13
Svarbiausi Danijos laikraščiai trečiadienį vėl išspausdino prieštaringai vertinamą pranašo Mahometo karikatūrą su bomba turbane. Taip jie reagavo į atskleistus planus nužudyti karikatūristą Kurtą Westergaardą.
8. Švedijoje taip pat planuota nužudyti karikatūristą
Portalas "Delfi"", 2008 02 13
Švedijos saugumo policija (SAPO) gavo informacijos, kad gali būti pasikėsinta į pranašo Mahometo karikatūrą nupiešusio švedų dailininko gyvybę. Tai trečiadienį pranešė Švedijos žiniasklaida. Antradienį Danijos policija informavo, kad suimti trys asmenys, planavę nužudyti vieną iš 12 karikatūrininkų, kurių piešiniai sukėlė didžiulį pasipiktinimą islamo pasaulyje 2006 metais.
9. Musulmonai nori pašalinti Mahometą iš „Wikipedios“
Portalas "Delfi"", 2008 02 06
Daugiau kaip 90 tūkstančių musulmonų pasirašė peticiją, kuria reikalaujama pašalinti iš „Wikipedios“ pranašo Mahometo atvaizdus, praneša heise.de. „Wikipedia“ atsisako tai padaryti. Nesutarimų objektas yra XV a. miniatiūra, kurioje pavaizduotas pranašo Mahometo veidas. Peticijoje rašoma: „Islamas neleidžia vaizduoti pranašo Mahometo.“
10. Danijos biblioteka įsigis pranašo Mahometo karikatūras
Portalas "Delfi"", 2008 01 30
Danijos nacionalinė biblioteka rizikuoja sukelti tarptautinę politinę audrą, priglausdama karikatūrinius, pranašą Mahometą vaizduojančius piešinius, kurie prieš dvejus metus sukrėtė islamo pasaulį, praneša „The Guardian“.
11. Popiežiaus kalba musulmonų pasaulyje sukėlė įtūžį
Portalas "Delfi", 2006 09 15
Vatikano pareiškimas nenuslopino musulmonų lyderių kritikos, nukreiptos į popiežių Benediktą XVI po to, kai jis pasakė kalbą apie šventojo karo koncepciją, rašo BBC.
12. Karikatūra Norvegijos laikraštyje suerzino Izraelį
Portalas "Delfi", 2006 07 27
Izraelio ambasadorė Norvegijoje Miryam Shomrat išreiškė nepasitenkinimą žiniasklaidos reguliuotojams dėl karikatūros, kurioje vaizduojamas Izraelio ministras pirmininkas Ehudas Olmertas kaip nacių koncentracijos stovyklos viršininkas, praneša BBC.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas